کاریابی آنلاین چیست؟

کاریابی آنلاین چیست؟

همه چیز در مورد کاریابی آنلاین، بهترین روش استخدام در سازمان‌ها
کاریابی به کلیه فرآیند و مراحلی گفته می‌شود که کارجو باید برای پیدا کردن فرصت شغلی مناسب و استخدام شدن طی کند. به‌این‌ترتیب، فرآیندی که سازمان‌ها و کارفرمایان برای پیدا کردن و جذب نیروی متخصص پشت سر می‌گذارند نیز کارمندیابی نامیده می‌شود. مؤسسات و سایت استخدام تمامی این خدمات را هم به کارجویان و هم به کارفرمایان ارائه می‌کنند و در حقیقت، پل ارتباطی بین جمعیت نیروی کار و سازمان‌های نیازمند نیرو هستند.

در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد کاریابی صحبت کنیم، اینکه کاریابی چیست و چه انواعی دارد؟ کاریابی دیجیتال چه مزایایی نسبت به مدل سنتی دارد و چطور می‌توانیم با استفاده از بهترین وب‌سایت کاریابی ایران زودتر به شغل موردنظر و دلخواهمان برسیم و استخدام شویم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کاریابی و انواع آن
اگر بخواهیم تعریفی کلی از موسسه کاریابی ارائه می‌کنیم می‌توانیم بگوییم که : شرکت کاریابی، دفتر و موسسه‌ای دولتی یا خصوصی است که با انطباق نیازهای مدنظر کارفرمایان و مهارت‌ها و توانمندی‌های کارجویان، موارد منطبق را به هم می‌رساند.

در حقیقت، دفتر کاریابی، واسطه و پل ارتباطی بین کارفرمایان نیازمند نیروی کار و کارجویانِ نیازمند شغل است و این کار را به کمک خدمات و امکانات مختلف خود انجام می‌دهد.

انواع کاریابی

به طور کلی موسسات کاریابی را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد:

کاریابی سنتی
کاریابی آنلاین یا الکترونیک
کاریابی سنتی
کاریابی سنتی شکل قدیمی‌تر پیدا کردن شغل است که توسط یک شرکت و دفتر فیزیکی در نقاط مختلف شهر انجام می‌شود. در حال حاضر دفاتر و مؤسسات کاریابی دولتی و خصوصی در شهرهای مختلف ایران وجود دارند. روال معمولاً کاریابی‌های سنتی این‌گونه است که کارجویان به‌صورت حضوری به این دفاتر مراجعه می‌کنند، اطلاعات و سوابق کاری خود را ثبت می‌کنند و مبلغی پرداخت می‌کنند و در ازای آن، موسسه برای آن‌ها موقعیت‌های شغلی مناسبی پیدا می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند هرچه زودتر استخدام شوند.

بر طبق تعاریف قانونی:

کاریابی دولتی یا مرکز خدمات اشتغال به شرکت‌هایی گفته می‌شود که تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی فعالیت می‌کنند و خدمات استخدام را به‌صورت رایگان ارائه می‌کنند.

موسسه کاریابی خصوصی به شرکتی غیردولتی گفته می‌شود که با مجوز وزارت تعاون و در ازای دریافت هزینه، خدمات شغل یابی و کارمندیابی را به کارجویان و کارفرمایان ارائه می‌کند.

کاریابی آنلاین

دفاتر سنتی کاریابی سال‌هاست که فعالیت می‌کنند و عملکرد نسبتاً خوبی هم داشته‌اند؛ اما به دلایلی که در ادامه میگوییم کاملاً جوابگوی نیاز کارجویان نبودند. املا کارجویان برای استخدام شدن اول باید حضوری به یکی از این دفاتر مراجعه می‌کردند و اطلاعات و سوابق کاریشان را ثبت می‌کردند. در ضمن، کارجو برای استفاده از خدمات می‌بایست هزینه‌ای را پرداخت می‌کرد. علاوه بر این، کارجو به تمام مشاغل و موقعیت‌های شغلی دسترسی نداشت و تنها از طریق مشاور می‌توانست از چند شغل پیشنهادی مطلع شود.

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت کاریابی آنلاین، گسترش استفاده از اینترنت و آنلاین و دیجیتالی شدن سبک زندگی ما آدم‌هاست. امروزه از کار و تحصیل و خرید گرفته تا تفریح و حتی ارتباطات دوستانه به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و روز به روز افراد تمایل کمتری به مراجعه حضوری دارند. وب‌سایت‌های کاریابی آنلاین برای پاسخگویی به این نیاز روزافزون به وجود آمدند و تحولی عظیم در نحوه جستجوی کار ایجاد کردند.

مزایای کاریابی آنلاین
برای استفاده از خدمات کاریابی آنلاین، نیازی به مراجعه حضوری به دفتر یا موسسه ندارید؛ تنها کافی است با استفاده از گوشی موبایل یا لپ‌تاپ خود سری به این وب‌سایت‌ها بزنید و صدها و هزاران فرصت شغلی مرتبط و مناسب را مشاهده کنید؛ اطلاعات و شرح وظایف را مطالعه کنید و بعد در صورت تمایل، برای آن‌ها رزومه ارسال کنید.

شما می‌توانید علاوه بر موقعیت‌های شغلی مرتبط، از سایر فرصت‌های استخدامی، شرح وظایف و سطح حقوق و درآمد آن‌ها هم مطلع شوید و شاید همین موضوع شما را به فکر تغییر مسیر حرفه‌ای و تقویت مهارت‌هایتان بیندازد.

کاریابی‌‌های آنلاین مثل جاب ویژن به نوعی فاصله بین کارجو و کارفرما را کمتر کرده‌اند و شفافیت بیشتری هم برای کارفرما و هم برای کارجو فراهم می‌کنند.

روش‌های کاریابی آنلاین
هر نوع فرآیند کارمند یابی و شغل یابی که از طریق اینترنت انجام شود جزء کاریابی آنلاین قرار می‌گیرد. در حال حاضر، خدمات شغل یابی از طریق ایمیل، شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام، موتورهای جستجو و وب‌سایت‌های کاریابی صورت می‌گیرد و گزینه‌های متعددی را در اختیار کارجویان و کارفرمایان قرار می‌دهد. ممکن است در تلگرام ده‌ها کانال تلگرامی جستجوی کار پیدا کنید؛ اما پیشنهاد ما این است که حتماً از مراجع و مؤسسات معتبر استفاده کنید تا تجربه‌ای بهتر و مطمئن‌تر داشته باشید.

جاب ویژن به‌عنوان بهترین سایت کاریابی ایران علاوه بر امکان جستجوی موقعیت‌های شغلی در داخل سایت، از طریق کانال تلگرام، ربات هوشمند تلگرامی و سایر شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین و اینستاگرام، جدیدترین فرصت‌های شغلی را به اطلاع متقاضیان می‌رساند. از همین رو، استفاده از خدمات جاب ویژن نیاز شما را به جستجو در کانال‌های دیگر مرتفع می‌کند و شما را هرچه زودتر به شغل موردنظر و مرحله استخدام می‌رساند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.